SIK SORULAN SORULAR

Bize sık sorulan soruları aşağıda listeledik

İşletmelerin geleceklerini belirleyen ürünler ve tasarımlar ARGE birimleri altında gerçekleşmektedir. Bu nedenle ARGE projelerinin Kalite-Zaman-Maliyet üçgeninde maksimum verime ulaşması için uzmanlık isteyen ve proje yönetimi disiplini içerisinde yürütülmesi gereken bir süreçtir. Enforde Mühendislik Hizmetleri olarak, Kalite-Zaman-Maliyet üçgeninin maksimum verime ulaşabilmesi için müşterilerimize firmaları dışarısından UYGULAMALI ARGE hizmeti vererek etik kurallar çerçevesinde Ürün Tasarım ve Geliştirme faaliyetlerini PMI (Project Management Institute) yöntemleri ile tasarımlarını ve proje yönetimlerini gerçekleştirmeyi hedeflemekteyiz.
Enforde Mühendislik Hizmetleri olarak ürün tasarımı “Müşteri ve Pazar İstekleri, Kolay Üretilebilirlik, Süreklilik” esasları çerçevesinde yapılması ürünün yaşam ömrünü uzatacağına inanmaktayız. İyi bir tasarım; Müşteri ve Pazar isteklerini doğru anlayıp, minimum iş yükü ve minimum kaynak tüketimi ile kolay üretilebilir ve bu sayede fiyat avantajı sağlayabilen, ürün yaşam ömrü boyunca işletme maliyetlerini minimize edecek teknolojik alt yapıya sahip ve kesintisiz hizmet verecek, süreklilik sağlayabilecek tasarım unsurlarını içermelidir.
Ürün geliştirme süreci, pazardan gelen bilgiler doğrultusunda mevcut ürünün müşteri ihtiyaçlarını karşılayamama noktasında ya da ürünün teknik veya ticari açıdan benzerlerinden farklılaştırmak isteği ile başlar. Bu sürecin hedefine ulaşması için ilk aşama müşteri isteklerinin doğru bir şekilde algılanıp mevcut tasarım üzerinde minimum değişiklikler yaparak müşteri isteklerine cevap verebilecek basit ve sürekliliği olan bir çözüm sunmaktır.
Her projenin bir başlama ve bitiş zamanı vardır. Projelerin Maliyet-Zaman-Kalite üçgeni içerisinde en verimli şekilde tamamlanması projenin ana hedefidir. Bu hedefe ulaşmak firma kaynaklarının en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlamaktadır. Proje yönetimi esaslarına uyulmadan yapılan projelerin başarı oranı çok düşüktür.
Question_Puzzle

BAŞKA SORUNUZ MU VAR ?

Başka bir sorunuz varsa ve yardım almak istiyorsanız iletişim kurabilirsiniz.

İletişim Kur