Eurovent Sertifikasyon Danışmanlık Hizmeti

featured image

Eurovent Sertifikasyonu, HVAC sektöründe üretilen ürünlerin, Avrupa standartlara göre performans derecelendirmelerini belirler. Bu sayede son kullanıcılar için satın aldıkları ürünün belirtilen şartlara uygun çalışacağının güvenini vermekte, İmalatçılar için ise adil şartlarda rekabet edebilme  ve ürünlerini sürekli geliştirme ihtiyacı duymalarını sağlamaktadır.

Klima Santrallerinin performans ölçümleri için EN 1886 ve EN 13053 standartları referans alınmaktadır. EN 1886 standardına göre Klima Santrali Model Box üzerinde yapılan ‘Gövde Mekanik Dayanım Testi, Gövde Hava Kaçağı Testi, Filtre Bypass Kaçak Testi, Isı İletim Testi, Isı Köprüleme Testi, Akustik Yalıtım Testi ile Klima Santralinin mekanik performans sınıfları tespit etmektedir. EN 13053 standardına göre Klima Santrali Real Unit üzerinde yapılan ‘Isıtma-Soğutma Kapasite-Basınç Kaybı Testi, Hava Debisi Testi, Motor Gücü Testi, Basınç Kaybı Testi, Ses Gücü Testi yapılıp, imalatçı firmanın seçim programı ile karşılaştırıp doğrulaması yapılmaktadır. Bu sayede müşteriye sunulan ürünün teknik performansı doğrulanmış olur.

Enforde Mühendislik Hizmetleri olarak siz değerli müşterilerimizle bu konudaki bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak için Eurovent Sertifikasyon Süreçlerinin yönetilmesi konusunda Uygulamalı Danışmanlık Hizmeti sunmaktayız.